Питання важче відповіді

Возможно, это изображение 3 человека и текстЯкщо  читачеві доводилося читати біблійну книгу пророка Аввакума, то неволі постає відчуття схожості і актуальності для сьогодення.
Про автора біблійної книги нам відомо не багато. Саме ім’я пророка може означати «той хто обіймає» або, «той хто бориться». І в своїй книзі, пророк робить і те і інше. Спочатку він «Бориться з духовним занепадом народу і думає, чому Бог не діє»? Потім, коли він розуміє план Божий, він заспокоює народ, неначе огортає його.
Аввакум писав пророчу книгу наприкінці 7 – початку 6 в. до Різдва Христового. Аввакум ніс своє служіння при правління царя Єгоякимі. Під час правління цього нечестивого царя, народ деградував, і відступив від Бога. Як наслідок, ігнорування соціальної справедливості, ігнорування права людини, не виконання Божого закону.
Божий пророк, отримує особливе Слово від Бога, яке стосувалося Ізраїля в ті часи. Слово яке стає для пророка тягарем. Книга пророка Аввакума 1:1-4
«Пророцтво, яке отримав пророк Аввакум у видінні.
Доки, Господи, благатиму, щоб ти вислухав? Доки волатиму до Тебе про насильство, від якого Ти не рятуєш?!
Навіщо Ти допускаєш, щоб я побачив беззаконня і дивився на муку? На моїх очах звершується грабіж і насильство, посилюється ворожнеча і сварка.
Тому й закон втрачає силу, і не провадиться належне судочинство, – нечестивий звідусіль насідає на праведного, через що перекручується усяке право».
Пророк ставить питання Богові, тому що не розуміє чому відбувається те, що відбувається. Чому так багато зла? Чому є насильство? Чому закон втратив силу?
Та найголовніше питання яке ставить Аввакум Богові, чому Господи Ти не дієш? Чому Ти мовчиш? Чому не вирішуєш проблем?
У 2 вірші слово «благати» значить гукати на допомогу, а слово «волати» – значить кричати гучним голосом у хвилюванні.
Пророка бентежить той факт, що Бог не втручається у справи грішного народу. Аввакум дорікає Богові в довгому мовчанні та бездіяльності.
Уявлення віруючої людини про Бога знаходяться у конфлікті з оточуючою реальністю. Знаете, віруючі люди притаманні приписувати Богу тільки добро і любов. Бог усіх любить, Бог усіх прощає. І коли віруючі зустрічаються з війною, насильством, безчинством, то здивовано запитають, Боже, чому Ти допустив це? Невже це від Тебе? Чому Ти не втручаєшся? І людина починає висувати претензії Богу.
Людина забуває що Бог керує і править абсолютно усім що було створене Ним. Бог, для Якого немає нічого неможливого. До цього часу наша планета рухається навколо сонця.
Господь господ наш Суверенный БогБог знає абсолютно усе. Він знає точну кількість волосся на моїй голові. Він є Бог, і Він є Господь всього.
Ніякі події в цьому світі не здивують Його і не застануть зненацька.
Він є Всемогутній Бог.
Бог є Великий. Його волю виконують і рослинний і тваринний світи.
Бог кєрує очільниками держав. «Серце царя в Господній руці, як водні потоки, – куди тільки Він забажає, туди й спрямовує його».
Він є Всесильним.
Не треба думати, що обставини, в яких ми опинилися, це тому, що зло вийшло з під контролю Божого, а Йому залишається лише з сумом за всім спостерігати.
Велич, мудрість, Його Сила, абсолютне знання – має викликати у нас смирення і довіру.
Ні в якому разі, зло не вийшло з під контролю Божого. Він все контролює. Абсолютно усе в цьому світі слугує виконанню Волі Божої.
Все що Бог задумав – те звершиться.
Ісая 45:9 «Горе тому, хто сперечається зі своїм Творцем, – черепок зі земних черепків. Хіба глина може сказати гончареві: Що ти робиш? Або витвір – про свого майстра: Він не має рук!»
Незалежно від того, що ми чогось не розуміємо, чому трапляється те чи інше у нашому житті, Бог знає що робить! Він не стоїть осторонь від проблем людей.
Біблія вчить що Бог, може не відповідати на молитву людини, якщо людина знаходиться у гріху.
66 Псалом 18 вірш
«Якби я виношував у своєму серці беззаконня, Господь мене не почув би»
Ісая 59:1-2
«Господня рука не стала неспроможною аби спасати, а Його вухо не притупилося, щоб слухати. Ні! Це ваші провини відділили вас від вашого Бога, і ваші гріхи закрили від вас Його обличчя так, що Він не чує»
Єремії 14:12
«Навіть коли вони будуть постити, Я не слухатиму їхнього благання»
Ми не бачимо в Біблії Бога, який скрізь пальці дивиться на гріх в житті людини. Ми бачимо Святого, Справедливого Бога, Який засуджує гріх.
Є ще одна причина або привід, чому Бог може не чути наших молитов це невір’я.
«Без віри неможливо догодити Богові» Євр. 12:6
Якщо немає віри у людини, а є сумніви то як каже Яків, «така людина хай не думає, що отримає щось від Господа».
Ты суверенный Бог! - YouTubeКожного разу, коли ми молимось і не отримуємо відповіді на наші молитви, коли зустрічаємся з проблемами, з переживаннями в житті, ми маємо спитати себе, чому Бог не відповідає?
Гріх? Невір’я? Або, Бог бажає навчити нас бути вдячними за те, що маємо.
Даніель Дефо дуже цікаву думку сказав «Всі наші нарікання з приводу того, що життя важке, і чого ми позбавлені, виникають від нестачі подяки за те, що ми маємо»
Давайте подивимося на людину яка знаходиться у важких обставинах. Коли проблеми стаються у житті, люди схильні ставити питання – чому? Як довго? Чому це сталося зі мною? Чому саме я? Коли це все закінчиться?
Я зустрічав багато людей, які страждали від питання – «чому». І відповідь на це запитання була б, начебто знеболювальне для людини.
Але я ніколи не зустрічав людей, які б мучалися від запитання «чому?» після успішних обставин.
Я не бачив таку людину, яка б не мала спокою від питання «чому» мені в житті все так добре?
Чому мені підняли зарплатню? Чому у мене гарна робота? Чому я маю гарний дім? Чому мені так «все на руку»? Чому мені так гарно живеться? Чому в мене здоровенькі діти? Чому в мене така чудова дружина? Чому я можу дозволити собі те, чого не можуть собі інші? Я не зустрічав людей, які страждали б від таких запитань.
Самые сильные молитвы на день Святого Николая - исполнят все ваши желания |  РБК УкраинаНе треба шукати відповідей на ці запитання, тому що вони нікого не бентежать. Людина знає на них відповіді.
Нажаль, людина знає що причина усіх успіхів – це він сам. Тільки завдяки тому що я такий, все у мене чудово. Це я такий розумний, вдача – це моє друге ім’я. я був народжений в сорочці.
Важлива істина! – Якщо Бог благословляє тебе більше ніж ти потребуєш, Він робить це, не просто так. Він робить тебе благословенням для твого оточення. Бог благословляє людину, не заради самої людини, але заради його оточення. Бог дає тобі більше – бо Він знає про людей з твого оточення. Мати достаток і думати лише про себе це ознака мало розумної людини.
Дорогий читач, ми живемо у егоїстичному світі. Ми живемо у світі де люди старанні служити тільки собі. Де людина робить себе центром уваги. Де Єгоїзм заохочується. Де постійно лунають запити до самореалізації, прояву себе.
Аввакум не був єгоїстом, якого хвилює лише особисте добро і безпека. Він як справжній патріот мучився дивлячись на маральне і духовне становище оточуючих людей. Він любив свій народ, але розумів, що люди які затверділі у невиконанні Божих заповідей неминуче наближаються до прірви.
Зверніть увагу, Аввакум не шукає вирішення усіх проблем, десь, він навіть не біжить з проповіддю до людей Ізраїлю. Він розуміє, що головний у всій цій ситуації Бог. Аввакум звертається саме до Бога.
Пророк Аввакум був сучасником пророка Єремії. Вони жили в один і той же історичний час. Є книга Плач Єремії де пророк бачить усе що відбувається навкруги, розруха, гоніння, несправедливість, то ставить також запитання:
Плач Єремії 3:37-40
37 Хто може сказати, – і те станеться, якщо Господь не накаже, щоб так і справді було?
38 Хіба не за наказом Всевишнього трапляється добре і погане?
39Чому нарікає кожна жива людина? Нехай би вона нарікала на власні гріхи.
40 Тож випробуймо та дослідімо свої дороги життя, і навернімося до Господа!
Відповіді на запитання Чому? Доки? Навіщо? треба знаходити у мудрості Божій. Бог знає що робить. З довірою до Нього будемо благати Господа про припинення війни. Про духовне оновлення людей. «Праведний житиме своєю вірою» Авв.2:4
Далі буде…